Flaş gelişme: BioNTech / Pfizer aşısının etkinlik oranı değişti!

2022.08.17

ING'den Sürdürülebilir İş Kredisi

ING Türkiye Tüzel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Öcal Ağar, "Sürdürülebilirliğe öncelik vermeye ve sürdürülebilirlik temalı yeni ürünler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

ING Türkiye, tüzel bankacılık müşterilerine yönelik avantajlı sürdürülebilir iş kredisi geliştirdi.

ING Türkiye açıklamasına göre, ING Grubu ile birlikte yürütülen program kapsamında, banka müşterilerine avantajlı 'sürdürülebilir iş kredisi' sunulacak ve sürdürülebilirlik odaklı etkinliklerle bu alandaki farkındalık artırılacak.

ING müşterisi olan ticari işletmeler, taksitli ticari kredi ve spot krediler için cazip kredi oranlarından faydalanabilecek. Sürdürülebilir iş kredisinden faydalanabilmek için BM'nin açıkladığı sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda belirlenen kriterlerin sağlanması ve gerçekleştirilen çalışmalara yönelik sertifika ve belgelerin sunulması şartı aranacak.

Kriterlerin kapsamı ve belge sunulması gereken alanlar ise 'cinsiyet eşitliği, ekonomik ve temiz enerji (yenilenebilir enerji üretimi / enerji verimliliği), çevre kirliliğin önlenmesi ve kontrolü, temiz taşımacılık, sürdürülebilir su ve atık su yönetimi, eko verimli ve/veya döngüsel ekonomi uyarlamalı ürünler, üretim teknolojileri ve süreçleri' şeklinde sıralanıyor.

Etiket

Finans