Flaş gelişme: BioNTech / Pfizer aşısının etkinlik oranı değişti!

2022.11.09

Şekerbank’tan Enerji Tasarrufuna, Sıfır Faizli, Uzman Destekli Kredi

Şekerbank, tasarruf bilincinin artırılması ve enerji verimliliği konusunda farkındalık yaratılması amacıyla geliştirdiği ürünü EKOkredi ile enerji tasarrufuna yönelik her türlü bireysel ve ticari yatırımı desteklemeye devam ediyor.

Türkiye’de bir ilk olan ürünü EKOkredi ile enerji tasarrufuna yönelik her türlü yatırımı finanse eden Şekerbank, hem bireyler hem de kurumları enerji verimliliği ile tanıştırmaya devam ediyor. EKOkredi ile bugüne kadar 121 bini aşkın kişiyi enerji tasarrufu ile tanıştıran Banka, EKOkredi’nin alt başlığı olarak yalıtımı yapmak isteyen bireylere ve apartman yöneticilerine EKOkredi Yalıtım’ı sunuyor. 

Yalıtımdan A sınıfı elektrikli cihazlara, doğalgaz dönüşümünden güneş paneli uygulamalarına kadar her türlü enerji verimliliği yatırımını EKOkredi kapsamında finanse eden Şekerbank, EKOkredi Yalıtım ile anlaşmalı bayilerde güvenli yalıtım ve teknik danışmanlık hizmetiyle %0’dan başlayan faiz oranlarıyla 60 aya varan vade imkânı sunuyor.

EKOkredi Yalıtım ile 24 ay vadeye %0 faiz

Anlaşmalı olunan yatılım üreticileri aracılığıyla 24 ay vade için %0 faizin uygulandığı EKOkredi Yalıtım kapsamında, Şekerbank’ın Türkiye çapındaki 237 şubesinde yalıtım eğitimi sertifikalı bireysel bankacılık personeli de, uygulamanın içinde yer alıyor ve bu konuda teknik danışmanlık hizmeti veriyor. 

EKOkredi ile Türkiye’de ilk kez apartman ve site yönetimleri de kredilendiriliyor 

Şekerbank, EKOkredi Yalıtım ile Türkiye’de ilk kez bireysel başvuruların yanında apartman ve site yönetimlerini de kredilendiren bir yapı sunuyor. Banka böylece, yalıtım yaptıracak apartmanlarda, kat maliklerinin ayrı ayrı krediler veya ödeme araçları ile ödeme yapması yerine, kat malikleri kurul kararı ile ve yöneticinin şahsi sorumluluğu olmadan apartman yönetimlerinin kredilendirildiği bir hizmet paketi sunuyor. Isı yalıtımı sayesinde elektrik faturalarında ve yakıt giderlerinde yüzde 50’ye varan oranlarda tasarruf fırsatının sunulduğu EKOkredi Yalıtım ile yapılan harcama, sağlanan verimlilik kapsamında 3 ila 5 yıl içinde kendisini amorti edebiliyor. 2009 yılından bu yana 170 bine yakın konutun yalıtıldığı EKOkredi kapsamında 143,7 milyon metreküp doğal gaz tasarrufu gerçekleşti.

Tuğbay Kumoğlu: “Yalıtım ile faturalarda yarıya varan bir tasarruf potansiyeli bulunuyor”

Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu, ülkemizde doğalgazın üçte birinin konutlarda tüketildiğine dikkat çekerek, mevcut konutların yüzde 50’sinin yalıtımsız olduğunu belirtti. Binalarda tüketilen enerjinin çok büyük bölümünün ısıtma ve soğutmada kullanıldığı vurgulayan Kumoğlu, “Konutlarda yalıtım ile faturalarda yarıya varan bir tasarruf potansiyeli bulunuyor. Biz de bu tablodan hareketle 2009 yılında enerji verimliliğine yönelik yatırımları desteklemek ve ülkemizin enerji kaynaklarını korumak amacıyla EKOkredi ürünümüz geliştirdik. Böylelikle enerji verimliliğinin artırılmasından rüzgâr, su ve güneş gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına yönelik dönüşüm projelerine, atık yönetiminden modern tarım teknikleri yatırımlarına kadar geniş bir yelpazede bireylerin yanı sıra çiftçi, esnaf ve işletmelerin enerji verimliliği yatırımlarını uygun koşullarda finanse ediyoruz” dedi. Kumoğlu, benzersiz avantajlarla hazırlanan EKOkredi’den yararlanmak isteyenleri Şekerbank’a beklediklerini söyledi.

İşletmelerden bireysel kullanıcılara kadar, her kesimin ihtiyacını karşılayacak ürünler

Binalarda enerji verimliliği ile Türkiye’nin enerji kaynaklarını ve aile/işletme bütçelerini koruma konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen bir paket ürün özelliği taşıyan ve 2009 yılında uygulamaya konulan EKOkredi şemsiyesi altında; yalıtım, güneş ve rüzgar enerjisi sistemleri, atık arıtma ve atık yönetimi, doğal gaz dönüşümü, A sınıfı elektrikli cihazlar, verimli ısıtma ve soğutma sistemleri, modern sulama ekipmanları gibi enerji verimliliğini artıracak her türlü projeye finansal destek sağlanıyor.

Sektörde apartman yöneticilerine verilen ilk kredi olma özelliğini taşıyan EKOkredi Yalıtım kapsamında ise tüm birey ve apartman, site yönetimlerinin; duvar ısı yalıtımı (mantolama), çatı, pencere yalıtımı, verimli ısıtma sitemleri (kalorifer kazan geliştirme, kalorifer boru ve petek yenileme, ısı paylaşım sistemleri), verimli aydınlatma sistemleri (aydınlatmada led sistemlerin kullanılması), verimli sulama sistemleri (peysaj sulama sistemleri), A sınıfı elektrikli cihazlar (buzdolabı, derin dondurucu, çamaşır makinası, bulaşık makinası, kurutma makinası, fırın vb.), güneş enerjisi (güneş enerjisinden su ısıtma veya elektrik üretimi), asansör sistemlerinin yenilenmesi ile benzeri ev geliştirme ve çevre düzenleme ihtiyaçları karşılanıyor.

Etiket

Finans