Flaş gelişme: BioNTech / Pfizer aşısının etkinlik oranı değişti!

2022.09.22

Avrupa Hareketlilik Haftası, İzmir'deki Organizasyonlarla Sona Eriyor.

Avrupa Birliği, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Türkiye'nin dört bir yanındaki etkinliklerle kutluyor. Son durak İzmir oldu. Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, güne İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte sabah yürüyüşü yaparak başladı.

Avrupa Hareketlilik Haftası, kentsel hareketliliği teşvik etmek ve insanları aktif hareketlilik, toplu taşıma ve diğer temiz, akıllı ulaşım çözümleri lehine davranış değişikliğine davet etmek amacıyla her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Avrupa Birliği'nin bir farkındalık oluşturma kampanyasıdır. Avrupa Hareketlilik Haftası, kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden bir Avrupa girişimidir.

Avrupa Hareketlilik Haftası her yıl sürdürülebilir hareketlilik ile ilgili belirli bir tema üzerinde odaklanmaktadır. 2022 yılı teması bireylerin birkaç aylık izolasyon, kısıtlama ve sınırlamalardan sonra birbirleriyle yeniden bağ kurma arzusunu yansıtmak için seçilmiştir. 2022 yılı Avrupa Hareketlilik Haftası "Şehrini Kucakla" teması ile oluşturulmuş olup 2022 yılı sloganı "Çeşitlendir ve Devam Et" olarak belirlenmiştir.

Bu yılki slogan 'Çeşitlendir ve Devam Et!'

Türkiye'de Avrupa Hareketlilik Haftası kampanyası, Türkiye Belediyeler Birliğinin ulusal koordinatörlüğünde ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'nun desteğiyle düzenlenmektedir.