Flaş gelişme: BioNTech / Pfizer aşısının etkinlik oranı değişti!

2022.08.12

İSBİKE Bisiklet Okulu'na Yoğun İlgi

Abdi İbrahim ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketi 'İSPARK' iş birliğiyle başlatılan İsbike Bisiklet Okulu’nun yeni dönem eğitimlerine yoğun katılım gösterildi. Sağlıklı yaşama destek olmak adına hayata geçen projede haziran ayından bu yana, yaklaşık 3.000 çocuk eğitim aldı.

TÜRK ilaç sektörünün 20 yıldır kesintisiz lideri Abdi İbrahim, insanlara daha iyi ve daha sağlıklı bir hayat sunma misyonu doğrultusunda çalışmalarına durmaksızın devam ediyor. Bu doğrultuda ana sponsoru olduğu İBB-İSPARK’ın sağlıklı yaşamı ve çevre dostu ulaşım aracı bisiklet kullanımını desteklemek amacıyla hayata geçirdiği İsbike Bisiklet Okulu’nda 7’den 70’e herkes bisiklet kullanmayı öğreniyor.

3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde tüm İstanbulluların hizmetine açılan İsbike Bisiklet Okulu’nda Haziran ayından bu yana yaklaşık 3 bin kişiye bisiklet eğitimi verildi. Başvuru oranlarında 40 yaş üstü yetişkinler öne çıkarken kadınlardan daha çok talep geldiği görüldü. Eğitmenlerin verdiği 4 saatlik eğitim sonrasında bir ay içinde 40 yaş ve üstü 656 kişi, 7-12 yaş arası 734 kişi, 13-18 arası 320 kişi, 19- 30 yaş arası 713 kişi, 60 ve üstü yaş aralığında olan 164 kişi bisiklet kullanmayı öğrendi.

Geçen yıl 6 bin 702 kişinin katılımı ile ilki gerçekleştirilen İsbike Bisiklet Okulu’nda bu sene yaklaşık 10 bin kişiye bisiklet eğitimi verilmesi hedefleniyor.