Flaş gelişme: BioNTech / Pfizer aşısının etkinlik oranı değişti!

2022.08.27

Sürdürülebilir Yaşam Kategorisi ile Daha Yeşil Bir Gelecek

Watsons, Sürdürülebilir Yaşam kategorisindeki 1.000’i aşkın vegan, organik ve sürdürülebilir ürünü daha sürdürülebilir bir dünya için müşterileriyle buluşturuyor!

Çevresel ayakizini hem kendi adına azaltmak hem de müşterilerine bu konuda destek olmak isteyen Watsons Türkiye  Sürdürülebilir Yaşam kategorisine çok kısa sürede 1000’den fazla ürün kattı. Watsons vegan-organik-sürdürülebilir ürünleri uygun fiyat ve yüksek kalite ile müşterileriyle buluşturuyor. 

Yeni nesil tüketici alışkanlıklarını takip eden ve Türkiye’de trendleri belirleyen Watsons Türkiye, Türkiye’de sürdürülebilirliği konuşan ve adım atan ilk perakende kozmetik şirketi olmaktan gurur duyuyor.

Watsons Türkiye’nin Sürdürülebilir Yaşam kategorisinde 40’dan fazla markanın 1.000’i aşkın ürünü bulunuyor. Kişisel bakım, cilt bakım, saç bakım, kozmetik ve akseuar olmak üzere bir çok kategoride vegan, organik ve sürdürülebilir ürünleri müşterileriyle   buluşturan Watsons Türkiye, geniş sürdürülebilir ürün yelpazesi ile müşterilerini tüm ihtiyaçlarını daha sürdürülebilir seçenekler tercih ederek karşılamalarına teşvik ediyor.

Müşterilerini mağazaları ve dijital kanalları aracılığı ile sürdürülebilirlik hakkında düzenli olarak bilgilendiren Watsons Türkiye, sürdürülebilir ürünlerin tercih sebebi olmaları ve ekonomik olarak desteklenmeleri için düzenli kampanyalar yapıyor ve online & offline tüm iletişim kanallarında bu ürünleri daha görünür kılıyor. 

  • Vegan Ürünler: Hayvansal ya da hayvansal türevli (süt, yumurta, bal gibi) hiçbir içeriği formülünde bulundurmayan kozmetik ürünleri ifade eder.
  • Organik Ürünler: Organik tarım faaliyetleri esaslarına uygun olarak üretilmiş ham maddeler kullanılarak, ham maddeden bitmiş ürüne kadar organik olma gerekliliklerini sağladığını kanıtlayan, ağırlıkça en az % 95’i organik üretimle elde edilmiş organik/ekolojik kozmetik bileşenlerinden oluşan bitmiş kozmetik ürünleri ifade eder.
  • Sürdürülebilir Ürünler: Doğa Dostu ürünler, Yeniden Dolum/Refill yapan ürünler, Sürdürülebilir İçeriklere sahip ürünler, Sürdürülebilir Ambalajlara sahip ürünleri ifade eder.