Flaş gelişme: BioNTech / Pfizer aşısının etkinlik oranı değişti!

2022.08.17

Türkiye'nin İlk Döngüsel Mağazası Açıldı.

Türkiye’nin bu alandaki ilk tesisini Kocaeli Gebze'de 2021 yılında kuran Nivogo firması, barkod eksikliği nedeniyle imha edilmeyi bekleyen giysileri, çiftleri kaybolmuş ayakkabıları, teşhir ürünlerini ve satılamadığı için askıda kalmış eski sezon kıyafetleri, döngüsel iş modeline göre satışa hazır.

Yenilenme işleminin ardından yeniden fiyatlandırılan ürünler, paketlenerek geldikleri mağazalara gönderiliyor. Bu şekilde ürünlerin ömürleri uzatılarak su israfının, karbon emisyonunun ve ürünlerin imha edilmesinin önüne geçiliyor.

Bu işleyişi, kurulduğu günden bu yana kurumsal firmalarla birlikte yürüten Nivogo, İstanbul Üsküdar'daki Akasya AVM’de açılan Türkiye’nin ilk döngüsel mağazasıyla, yenileme merkezinde işleme aldığı ürünlere, tüketicilerin kullanmaktan vazgeçtiklerini de ekledi.

Fatura, sertifika veya satış belgesi gibi bir belgeyle orijinalliği kanıtlanabilen ürünleri mağazaya getirenler, "Nivopuan" kazanarak mağaza içindeki yenilenmiş ürünlerden alışveriş yapabiliyor.

Mağaza’nın açılış etkinliğinde AA muhabirine konuşan Nivogo Kurucu Ortağı Arnas Akbaş, çeşitli nedenlerle ikinci el kanallarla uğraşmak istemeyen çok sayıda tüketici olduğunu belirterek "Burası Türkiye'nin ilk döngüsel mağazası. Sizin getirdiğiniz ürünleri biz yenileyeceğiz ve başka birilerinin kullanabileceği hale getireceğiz." diye konuştu.