Flaş gelişme: BioNTech / Pfizer aşısının etkinlik oranı değişti!

2023.09.14

Veggy, İklim Değişikliğini Tersine Çevirmeye Tabağımızdan Başlıyor

“En etkili değişim tabağımızda başlar” mottosuyla harekete geçen VEGGY, herkesi hayvansal gıda tüketiminin gezegenimize etkisini telafi etmek için yediklerini değiştirmeye ve “Etsiz Pazartesi” çağrısına kulak vermeye davet ediyor.

Kuraklık, yangınlar, seller, eriyen buzullar, yok olan deniz canlılarıyla birlikte varlığı tehlikeye düşen denizler, okyanuslar…  Biricik evimiz Dünya, iklim değişikliğinin sebep olduğu sonuçlarla alarm veriyor. Ve gerçek şu ki, Dünya yoksa biz de yokuz. 

İklim değişikliğine etki eden unsurlardan biri de hayvansal gıda tüketimi. Artık biliyoruz ki, az et tüketimi yüksek etli diyetlere göre yarı yarıya emisyonu azaltıyor, vegan beslenme ise yüzde 75’lik bir azalma sağlıyor. Araştırmalar, bitki bazlı diyetlerin su kullanımını %54, vahşi yaşam tahribatını %66 ve metan üretimini %93 oranında azalttığını gösteriyor. 

İşte bu bakış açısıyla, 10 yıl önce kurulan ve iklim değişikliğini tersine çevirme misyonunu üstlenen VEGGY markası, bitkisel bazlı lezzetli et ürünlerini sadece veganlar için değil, besin değeri yüksek, sağlıklı, doğa dostu ürünler ile hayvansal ürün tüketiminden uzak yaşam isteyenler ve hayvansal gıdalara alternatif bir beslenme arayışında olanlar için de üretiyor. 

Kıyma, köfte, kebap, nugget, şinitzel, sosis ve sucuk gibi lezzette de iddialı onlarca çeşitteki bitkisel bazlı et çeşidini bizzat kendi fabrikasında üreterek sunan VEGGY, küçük hareketlerin dünya için büyük değişimler sağlayacağını düşünerek, herkesi “Etsiz Pazartesi” çağrısına kulak vermeye davet ediyor. “Etsiz Pazartesi”lerde bir tam gün boyunca hayvansal kaynaklı etten uzak duruluyor. 

Lezzetli, Sağlıklı, Sürdürülebilir Gıdada Tek Marka: Veggy

Düşük etli, vejetaryen, vegan diyetler ve hayvansal ürünlerden kaçınmanın sağlığımız açısından pek çok yararı olduğu zaten biliniyor. Bitki bazlı beslenmek fiziksel egzersiz kalitesini yükseltiyor, hormonları dengelemekle birlikte, cilt güzelliği ve kilo kontrolü sağlıyor.  

AR-GE çalışmalarının sonucunda ileri teknoloji ile üretilen VEGGY bitki bazlı et ürünleri, vücudumuzun ihtiyacı olan proteinlerle birlikte, çeşitli mineral ve vitaminler içeriyor, besin değeri yüksek, özgün ve tatmin edici gıda çeşitliliği sunuyor. Üstelik, VEGGY’nin ürün yelpazesinde bulunan, lezzette de iddialı kıyma, köfte, kebap, nugget, şinitzel, sosis ve sucuklarıyla pek çok sağlıklı menü oluşturulabiliyor. 

Geleceğin Gıdası Veggy İle Şimdi Yeniyor

Hayvan ve doğa dostu yaklaşımı ile et ve süt ürünleri yerine doğanın insanlığa hediyesi bitkisel bazlı beslenmenin yaygınlaştırılması misyonunu savunan VEGGY, geleceğin gıdası olma vizyonunu reklam kampanyasında AI’den yararlanarak gösteriyor. Galaksiler arası yolculuklara göndermeler yapan kampanyada StarWars’u aratmayacak karakterler, lezzetli VEGGY ürünleriyle besleniyor. 

İklim değişikliğini tersine çevirmekle ilgili misyonunu daha ileriye taşımak için AR-GE çalışmalarını artırarak global düzeyde sürdüren VEGGY, sosyal medya mesajlarında iklim değişikliğinin sebep olduğu tahribata karşı bilinç kazanılması ve tabağımızdan başlayarak önlem alınabileceğine dikkat çekiyor.  

Lezzet ve inovasyonu buluşturarak, sürdürülebilir ve etik değerlere bağlı ürünlerini çevre dostu ambalajlar içerisinde sunan VEGGY, Migros, Metro, Getir, Yemeksepeti, Carrefour, Özdilek, İste gelsin, Macrocenter gibi ulaşılabilir satış noktalarında yer alıyor. 

VEGGY, vegan menüleri bulunan Big Chefs, Lucca, Sushico, Populist, BurgerLab, BTA, YUZU, Coni&Co, DoyDos Burger, Saloon Burger gibi restoranların yanı sıra Starbucks’ta da ürünlerinden oluşan çeşitlerle et dışında bir lezzet deneyimi sunuyor.