Flaş gelişme: BioNTech / Pfizer aşısının etkinlik oranı değişti!

2022.08.12

YATIRIM: Malty, 2.4 Milyon TL Yatırım Aldı.

Sürdürülebilir gıda teknolojilerine odaklanan Malty, tohum yatırım turunda 2.4 Milyon TL yatırım aldı. Alınan yatırımla birlikte gıda endüstrisine sağlıklı, ileri dönüşüm ham maddeler kazandırmaya devam etmek ve bu yolculuğunu globale taşımak için çalışmalarına devam edecek.

Anadolu Efes çalışanlarının yenilikçi fikirlerini hayata geçirebildikleri kurum içi girişimcilik programı Anadolu Efes Girişim Atölyesi’nde 2021 yılında doğan Malty, ikinci yatırım turunu 2,4 milyon TL yatırım ile kapattı.

2021 yılı sonunda Anadolu Efes’ten tohum yatırım alarak yola çıkan Malty’nin 2’nci yatırım turu Lima Ventures’ın yanı sıra Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Agah Uğur, Girişimci Kurumlar Platformu Başkanı Tuğrul Ağırbaş gibi iş dünyasının önemli isimlerinden oluşan melek yatırımcıların katılımıyla gerçekleşti.

Amerika’da ileri dönüşüm gıdalar üzerine çalışan şirketler topluluğu Upcycled Food Association’ın Türkiye’den ilk ve tek üyesi olan Malty, ileri dönüştürdüğü 1 kilogram ham maddede en az 1.000 litre su kullanımının önüne geçiyor.

Türkiye’nin ilk malt bazlı sağlıklı ‘doymalık’ ürünü olan Malty, 1 yıl gibi kısa bir sürede önemli ödüllerin de sahibi oldu. 2021 Kurumsal Girişimcilik Ödülleri’nde “En İyi Kurum içi Girişimcilik Kategorisi’nde ikincilik ödülü alan Malty, İTÜ Çekirdek Big Bang yarı finalisti olarak sahneye çıktı. Malty, EIT Food’un EWA (Empowering Woman in Agrifood) programında da Türkiye’de yer alan 10 girişimden biri seçildi.

Gıdada ileri dönüşüm üzerine çalıştıklarını belirten Malty ekibi, “Aldığımız yatırımlarla birlikte gıda endüstrisine sağlıklı, ileri dönüşüm ham maddeler kazandırmaya devam etmek ve bu yolculuğumuzu globale taşımak istiyoruz” dedi.